Ручний збір ягід смородини на промислових плантаціях смородини, орієнтований на збут на сільськогосподарських ринках.
Промислові плантації смородини на повну силу починають плодоносити на третій – четвертий рік після посадки. Переважно збір починається у 20-их числах червня і закінчується після 10 липня. До ручного збору ягід слід підготуватися заздалегідь. Основне це люди.
Розрахунок необхідної кількості людей варто робити під вашого замовника. Переважно це є посередники, які зацікавлені у партії смородини від 500 до 2000кг. В середньому одна людина зможе зібрати за день 20 – 25кг. Отже для збору 500кг. смородини потрібно залучити не менше 20 осіб.
Організація праці
Людей закріпляють по двоє на ряд по одній особі з кожної сторони. Працівники збирають урожай у невеликі невисокі відерця до 3кг. для того, щоб ягоди не товклися. Далі працівник підходить до пункту прийому, де приймальник зважує кожне відерце (результати записуються у спеціальний журнал), потім смородина пересипається у тару в якій вона буде транспортуватися. Кожен працівник записується у спеціальну форму де фіксується вага кожного зібраного відерця і їхня кількість. В кінці дня вагу всіх відерець додають і отримують загальну вагу ягід, яку назбирав працівник. Відносно цього результату розраховується сума винагороди. Ящики із зібраною смородиною зберігаються в тіні так, щоб вони обдувалися вітром. Після цього ящики відвантажуються замовнику або транспортуються для зберігання.
Працівники повинні мати головні убори. На плантації повинен бути туалет, ручний умивальник, мило, рушники, питна вода. Перед початком праці та після відвідування туалету працівники зобов’язані вимити руки з милом.
Тара
Спочатку смородину збирають у невеликі невисокі ємності до 3 кг для того, щоб ягоди не товклися. Для транспортування обирається невисока тара де ягоди насипаються у шар не вище 6-7см. Тара для транспортування повинна містити отвори для вентиляції. На дно такої тари потрібно постелити папір для запобігання розчавлювання ягід, підвищення гігієнічних стандартів, а також для кращого товарного вигляду.
Зовнішній вигляд ягід
Тут рецепт простий: чим менше сміття, китиць і листя – тим вища ціна і швидший продаж. Також дуже важливо, щоб ягоди мали сухий відрив. В такому випадку вони добре транспортуються. При мокрому відриві ягоди будуть мокрими та липкими, їх буде важко транспортувати на далекі відстані, а тому варто реалізовувати на регіональних ринках, недалеко від місця збору. Також такі ягоди можна здавати на переробні підприємства, або на заморозку, правда ціна в такому випадку буде значно нижчою.
Форс мажор
Заготуйте поліетиленову плівку, щоб ви могли накрити ящики зі смородиною на випадок дощу. Старайтеся завжди мати запасний канал збуту на випадок відмови основного замовника.
Реалізація
Найкраще реалізувати партію ягід ввечері в день збору оптовому заготівельнику. Якщо не вийшло, потрібно передбачити місце для зберігання. Найкраще підійде підвал з доброю вентиляцією. Для запобігання утворення конденсату можна на ніч включити вентилятор для обдуву ящиків. В таких умовах ягоди можуть зберігатися ще одну добу практично без втрати якості після чого їх потрібно реалізувати. Також зверніть увагу на те, що при зберіганні з ягід випаровується волога і вони втрачають у вазі.
Список необхідних речей
- Тара для збору до 3кг.
- Тара для транспортування до 8кг.
- Харчовий папір для встелювання в тару для транспортування
- Вага для зважування малої тари до 50кг.
- Вага для зважування тари для транспортування до 200кг.
- Калькулятор
- Питна вода
- Туалет
- Умивальник ручний
- Мило
- Рушники
- Транспортний засіб для транспортування ящиків зі смородиною по плантації.
- Список працівників
- Ручка